Windows 7 ve Vista'yı Flash Bellekten kurun..

Windows7 ve Vistayı flash bellekten kurmak için bir çok yöntem mevcud fakat hepsi kafa karıştırıcı . Bu konuda web üzerinde anlatım birçok hepside aynı kapıya çıkan uzun uzun anlatılmış yapılış şekilleri.

Fakat bunun çok çok basit bir yolu var Windows kurulum dosyalarını bir kaç tıkla Flash Belleğiniz'e hemde boot edilebilir şekilde DVD'den farkı olmaksızın kurabilirsiniz.

Sizi bu zahmetli işten kurtaracak programın adı A-Bootable USB .Programın kullanımı oldukça basit.

Programı indirin ve flash belleğinizi bilgisayarınıza takın varsa içindeki bilgileri biryere muhakkak yedeğini alın çünkü program flash belleğinizi formatlayıp programa uygun hale getirmekte , Ardından zipli dosyadan çıkan A Bootable USB.exe dosyasını çalıştırın.

1) "I have read and accepted the following License Agreement"'i kabul edip programı başlatın.

2) Check USB'ti tıklayın ve Flash Belleğinizin adını görün.

3) Format USB Driver'ı tıklayın.

4)Windows DVD'sini flash belleğe almak için Choose DVD'yi seçin Start DVD deyin , eğer elinizde boot edilebilir özellikli ISO dosyanız varsa ISO Version seçeneğini kullanın ve Open ISO deyi ISO'nuzun yerini gösterin ve Start ISO deyin ve işlemlerin bitmesini bekleyin.

5)Flash Belleğimizi test etmek için Bios'a girip First Boot ayarlarını Removable Device yada görüyorsanız USB Belleğinizin adını seçip F10 ile kaydedip çıkın.


Program Windows XP ve altı işletim sistemlerinde çalışmamaktadır.

.

Windows 7 ve Vista'yı Flash Bellekten kurun.. için 0 yorum var.

Yorum Gönder

Bu Blog'da yayınlanan tüm makaleler Windows Blog'a aittir.İzin alınmadan hiçbir medya ve web sitesinde kullanılamaz..