Chrome Yandex Youtube Video Sorunu

Chrome ve Yandex her ne kadar hızlı olsada Youtube veya benzeri video sitelerinde özellikle HD veya 360p video seyrederken donma kasılma vs gibi sorunlar çıkartmakta. Bunun nedeni ise Flash Player'ın Internet Explorer için Activex eklentisi olan sürümü ve Chrome, FireFox ve Yandex için Plug-in olan sürümünün olması.

 Fakat Chrome ve Yandex her ikisinide kullanmakda ve sorun burdan meydana gelmektedir. Bu Flash Player'ın yanlış olan sürümünü Chrome ve Yandex de devre dışı bıraktığınızda Video izlerken yaşadığınız problemlerden kurtulmuş olursunuz.

 Eklenti nasıl devre dışı bırakılır; Öncelikle kullandığınız tarayıcı hangisi ise onu açın ve adres satırına chrome://plugins/ yazın ve enterlayın.

Gelen plug-in listesinde sağ üst köşeden +Ayrıntılar'ı tıklatın ve Flash Player alanını bulun ve Program Files dizinindeki Flash Player eklentisne Devre Dışı Bırak'ı tıklatın ve tarayıcınızı kapatın.


Ardından sorun yaşadığınız video sitelerine tekrar göz atın. Sorun devam ederse System32 deki Flash Player eklentisini devre dışı bırakıp Program Files dizinindeki Flash Playerı etkinleştirin.

.

Chrome Yandex Youtube Video Sorunu için 0 yorum var.

Yorum Gönder

Bu Blog'da yayınlanan tüm makaleler Windows Blog'a aittir.İzin alınmadan hiçbir medya ve web sitesinde kullanılamaz..